2 Aralık 2011 Cuma

Jöle ve Boyaİşte bu da çocuklarla yaptığımız yeni bir icat. Tarifini veriyorum. Çocuğunuza yemesi için asla almadığınız marketlerdeki jölelerden alıyorsunuz. Çocuğunuz yeterince büyükse yani ağzına almayacağına eminseniz saç jölesi de kullanabilirsiniz. Kilitli buzdolabı poşetlerinden birinin içine bu jöleden koyuyorsunuz. Güzel bir rengi olmasına dikkat edin, bizimki yeşildi. Poşetin önce ağzını kapatıyorsunuz. Veriyorsunuz çocuğunuzun eline.

Sonra çocuğunuza boyalar veriyorsunuz. Gıda boyası olabilir, guaj olabilir, ne isterseniz çocuğunuz için yeterince güvenli olması yeterli. Ve çocuğunuz sırayla bu boyalardan poşete ekliyor ve renk değişimlerini birlikte konuşuyorsunuz. Yeşilin üstüne beyaz dökünce ne renk oluyor. Ona mavi dökünce ne renge dönüşüyor gibi. 3 yaş üstü ile çok güzel bir renk çalışması. Ela bayıldı sürekli yapmak istiyor. Daha küçükler için de güzel bir oyuncak. Ece de parmakladı baya.

Biz bu oyunu çok sevdik, sürekli yapıyoruz.Sonlara doğru Ela poşete süt ve ketçap da eklemek istedi. Kendi deneylerini kendisi yaptı. Size de iyi eğlenceler.2 yorum:

Nilhan - Küçük Mucizem dedi ki...

zavallı jöle:) şaka maka harika bir aktivite olmuş. eminim benim ece de bayılacaktır.

yaruze... dedi ki...

Merhaba,
değişik bir aktivite olmuş.Denemek lazım :)
Takipteyim...