28 Haziran 2009 Pazar

Oyuncaklar ve Ela yürüyor.


Çocuklarımızın oynadığı oyuncaklara kafayı son derece taktık. Bİr web sitesi var. Linki http://www.healthytoys.org/. Çok bilinen markalardaki kanserojen ve tehlikeli maddeleri arastırıp sayfasında yayınlıyor. Cok bilinen markalarda bile ne kadar cok tehlikeli madde varmıs. Esim ve ben bu durumlardan cok rahatsızdık. Sonunda is Ela'ya babasının masif ahsap bir bisiklet yapması ile başladı. Babası herşeyi kesip biçip yapabiliyor. Yandaki fotoğrafta babasının yaptığı bisikletle bebişimi görebilirsiniz. E dedik ki bir küçük atölyemiz olsun.
Hem montessori oyuncaklarını yapalım hem de başka küçük ahşap oyuncakların tasarımını yapiim.. Hem Ela'ya oyuncaklar yapalım hem de başka çocuklar da yararlansın.. Bir usta atölyede tamam olur.. Prototip bisiklet eşimin eseri. Bir baktık ki herkes bunu bekliyormus.. Arkadaslarımız da istediler bebeklerine. Simdiden
5 tane daha bisiklet siparişi aldık. Bebegim heryerini agzına alıyor. Bisikletle yatıp kalkıyor. Saglıklı olsun diyen ne cok insan varmıs meger. Cok mutlu oldum. Bisikletler eşimden diğer oyuncakları usta yapıcak. Çok yoğun is programının arasında yaptıgı icin bisiklet siparişleri biraz yavas gidiyor ama onemli degil. Siz de isterseniz bana yazabilirsiniz. Bisiklete ebeveyn kontrolü yapabiliyoruz veya Ela'ya yaptıgımız gibi arkasına ismini yakabiliyoruz. Cok şirin oluyor.. Yakında bir de web sitesi acıp ordan sipariş alabilicez.


Bunlar olurken kızım yürümeye başladı. En büyük zevki kollarına birşeyler takıp yürümek. Simdi yeni kelimelere basladı. Alo, anne, baba, giy, gel diyor. Bir sene ne kadar cabuk gecmis. Yakında dogum gunu var . Hala dogdugu an dun gibi. Bu koşuşturmaya yakında bir de taşınma telaşı eklenecek. Hayat şu sıra su gibi akıyor. Biz de yakalamaya ve Ela ile hayatın tadını çıkarmaya çalışıyoruz.

4 yorum:

füsfüs dedi ki...

bisikletiniz harika olmuş, eşin ve sen çok iyi bir ikili olmuşsunuz bu konuda, siz şanslısınız gerçekten
dediğin gibi bu sağlık olayına hem yemek hem oyuncak hem de giysi açısından ben de takmış durumdayım hoş ülkemizde sağlıklı yaşamak kolay değil ne yazık ki
siz de bu açıdan çok güzel bir çaba içine girmişsiniz
tekrar tebrikler, web sitenizi bekliyorum merakla:)

banu dedi ki...

Muhteşem olmuş bu... Söyle adam gibi bir bisiklet bulabilmek için o kadar çok araştırdım ki... keşke daha önce görseymişim. Diğer oyuncakları da dört gözle bekliyorum.
Bu arada eşim çok kıskandı sizi :))) Bizim ki kızına kendi elleri ile ahşap bir oyuncak yapmanın hayalini kurar durur. (daha ortada kızdan eser yokken de kuruyordu bu hayali düşünün durumun vahimiyetini...) Ancak her türlü el işi konusunda Allah vergisi bir kabiliyetsizliği var... bunu görünce inanamadı... ne babalar var deyip duruyor :))

Demet dedi ki...

çok güzel olmuş ela güle güle sürsün pisikletini :))
ben de bekliyorum web sitenizi..
sevgiler

mercimek tanesi dedi ki...

bisiklete bayıldımmmmm.