23 Ağustos 2012 Perşembe

Moskova Notları'ndan


Arbat Sokağı
Moskova'nın en ünlü sokağı.


Christ the Savour Katedrali
Moskova Nehri'nin kenarında, Kremlin'in tam karşısında harika bir bahçesi olan çok güzel bir katedral. Bahçede fotoğraf çekimleri yapılıyordu. Ne kadar şanslı olduklarını düşünüp durdum.Christ The Savour Katedrali 


Herhalde bu amca da Christ the Savour.


Bu da kocamın çiçek katedral fotoğraf denemesi.


Bu da kocamın koskoca aslanı kaldırma denemesi.


 
Bu katedralin tam karşısında Pushkin State Museum of Fine Arts var. 10 numara 5 yıldız bir müze. Ağzım açık kapatamadan tam 2.5 saatte gezdim. Ve orayı gezdiğim sabah başka biryer gezemedim. Fotoğraf çektirmedikleri için böyle sadece dışının fotoğrafını çekebildim ama içerisi çok etkileyici. Sanat eserleri harika. Her esere 3 dakika baktım diyebilirim. Bir de koridorlarda hologramlı gibi havada asılı görüntüler oynatıyorlardı. Bu müze Moskova'nın en görülmeye değer yeri imiş. Bence de öyle.
Bilmemne binasının önü, biz doğa seven fertler olduğumuzdan çiçenkleri beğendik de durduk.


Şu tipi kaymış benim arkada da bir tarafda Moskova Nehri bir tarafta Kremlin Sarayı'nın surları var.


Kızıl Meydan'dan bir bina.


Kocaman bir kütüphane. Arbat sokağından.

 Kremlin Sarayı Ön kısım.Otelimizden akşam bir görüntü. Otelimiz metronun dibinde olduğu için bence çok iyi bir seçimdi. Lokasyon sayesinde çok rahat gezdik. 


Pokrovsky Katedrali. Bu katedralin yanına yaklaşamadık. Kızıl Meydan'da (Red Square) bir konser olacağı için bir kısmı kapatılmıştı. 
Konser hazırlıklarını görüyorsunuz.

2 yorum:

Dağlar Kızı dedi ki...

oooo süpermiş. seneye yaza doğru maaile gidelim diye şimdiden plan yapmaya başladığımız nadide bir lokasyon olur kendileri. bak şimdi görünce bi aktı ağzımın suları. ama bebeler nerde???

Ozge Kopuz dedi ki...

Merhaba
sizi blogger annelerinde bulup hemen izlemeye aldim.
Sizide bloguma beklerim
komirra.blogspot.com